Rozšírené   vyhľadávanie
Cena
Lokalita
 
Byt
Dom
Pozemok
Stavebné pozemky
Poľnohospodárske pozemky
Nebytové priestory
Filtre

Detail inzerátu

Predám priemyselné priestory 3977m2, Dolný Kubín, 150.000 €

(v ponuke 127 dní)

Realitná kancelária RE/MAX výhradne ponúka na predaj multifunkčný objekt so samostatnou hospodárskou budovou, vhodný na rôzne druhy podnikateľskej činnosti (nielen poľnohospodárskej), ktorý sa nachádza v obci Osádka okres Dolný Kubín.
Momentálne je tu v prevádzke zabehnutá ovčia farma, zameraná na výrobu mliečnych ovčích produktov.

Farma je umiestnená v bývalom oplotenom areály družstva Jasenová a pozostáva z výrobne a predajne, s bývaním na poschodí. Konkrétne je to dvojpodlažná stavba s možnosťou dobudovania druhého bytu v podkroví - zastavaná plocha je 151 m2, úžitková cca 240 m2.
Druhou stavbou je hospodárska budova - odchovňa mladého dobytka so zastavanou plochou 897 m2, vhodná na ustajnenie až 650 ks oviec, alebo iných zvierat či hydiny. Majiteľ má vo vlastníctve aj pozemok nad stavbami o výmere 2627 m2 (orná pôda).
Plus k tomu má majiteľ v nájme 31 ha pasienkov /trvalých trávnych porastov/, vhodných na verifikáciu k dotáciám.

Stavby sa nachádzajú na pozemkoch, ktoré si záujemca môže za nízku cenu odkúpiť do vlastníctva. Terajší majiteľ nehnuteľností ich užíva bezodplatne.

Farma je pripojená na el. sieť 230-400 V, má vlastný zdroj pitnej vody /zdarma/, s možnosťou pripojenia na obecný vodovod. Odpad je riešený žumpou.

V roku 2008 - 2009 došlo k rekonštrukcii a prestavbe sýpky na dvojpodlažnú budovu /rodinný dom s výrobňou/, s možnosťou vytvorenia druhého bytu v podkroví.
Rekonštrukcia a prestavba obsahovala nové plastové okná, nové rozvody elektriky, vody a odpadu, nové podlahy, omietky a stierky, zateplené stropy a zadná časť domu. Nová strecha pokrytá hliníkovým plechom, ústredné kúrenie krbovou pecou, plus elektrické kúrenie.

1. Podlažie: od roku 2008 certifikovaná, kompletne vybavená a zariadená výrobňa mliečnych ovčích produktov, so všetkými potrebnými povoleniami. Možnosť celoročnej prevádzky.
Priestory sú rozdelené na príjem mlieka, výrobňa, šatňa, umyváreň, teplý a studený sklad, udiareň, odvarovňa žinčice, bryndziareň, veľký sklad, expedícia, predajňa, letná kuchyňa, potravinový sklad, sklad na baliace prostriedky. Pred domom je posedenie pre zákazníkov.

2. Podlažie: bytová jednotka so šiestimi izbami, kuchyňa, kúpeľňa s rohovou vaňou a toaletou, technická miestnosť.
Vstup do podkrovia je vonkajší, v zadnej časti domu.

Prevádzkové náklady farmy sú 316€ vrátane energií, voda je zdarma!!!

Výhody:
Zabehnutá ovčia farma s viac ako 10 ročnou históriou, známa nie len v blízkom okolí (momentálne majiteľ farmu prenajíma).
Možnosť vybudovania výnosnej agroturistiky. Ľahká dostupnosť farmy z Dolného Kubína, Kúpeľov Lúčky a Ružomberka.
Obec Osádka sa nachádza na rozhraní Oravskej vrchoviny a Chočských vrchov

Viac nehnuteľností na: http://www.remax-slovakia.sk/jan-moskal

  • Lokalita: Dolný Kubín
  • Cena: 150.000 €
  • Výmera: 3977m2
  • Cena za m2: 38 €
  • Zobraz pôvodný inzerát na stránke realitnej agentúry Ján Moskál
Finvia Hypokalkulačka

Podobné ponuky